WhatsApp

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

1998 yılında Gaziantep’te tamirat ve yedek parça üretimi yaparak sektöre giriş yaptık. 2000 yılından itibaren ambalaj ve paketleme makineleri üretimine yöneldik. Artan tecrübelerimiz ve imkânlarımızla ilerleyen yıllarda sektörde kendimize önemli bir yer edindik ve Türkiye çapında siparişler almaya başladık. Pazar payımız büyüdükçe bu, makine yelpazemizin de genişlemesine sebep oldu. 2000’li yılların ortalarına geldiğimizde paketleme makinelerinden edindiğimiz tecrübelerle müşterilerimizin talepleri doğrultusunda değişik sektörlerin makine ihtiyacına cevap vermeye başladık. Bu konudaki temel prensibimiz sektör sınırlaması olmadan “müşterilerimizin üretim kapasitelerini artıracak, iş gücü maliyetlerini azaltacak makinelerin” üretimini yapmaktı. Ayrıca yurtdışından ithal edilen yüksek fiyatlı makinelere özellikle fiyat açısından alternatif olacak makineler üretmekti.  Geldiğimiz noktada bu prensiplerimizi hatırı sayılır oranda hayata geçirdiğimize inanıyoruz. 

Elbette gelişim, aksaklığı kabul etmeyen bir süreçtir. Biz de günümüze geldiğimizde bu süreci daha da verimli halde ilerletmek adına gelişen dünyanın gelişen ve değişen şartlarına adapte olmak zorundayız. Bu sebeple devletimiz ve bağlı kurumları ile dayanaklı çalışabilme adına iş yerimizi Gaziantep Üniversitesi bünyesinde bulunan “sanayici-üniversite” birlikteliğini hayata geçirmek adına kurulmuş olan TEKNOPARK içerisindeki modern tesise taşıdık. Teknopark’ta “akademisyen, inovasyon ve ar-ge desteklerini arkamıza alarak, bizler imalatçı olarak bilim yuvası olan üniversitenin imkânlarından faydalanacağız, üniversite de bizim iş tecrübelerimizden faydalanacak.

 

 

YILMAX İNOVASYON OLARAK NELER YAPIYORUZ?

 • Kendi ar-ge birimimizin geliştirdiği projeleri patent altına alarak üretmek.
 • Üretimini yaptığımız makinelerini yenilerini üreterek istihdam sağlıyoruz.
 • Üniversite ve teknoparkların proje havuzlarından ulaşabildiğimiz projeleri patent altına alarak üretmek.
 • Müşterilerimizin spesifik makine taleplerine yönelik olarak onların iş gücü, zaman ve diğer maliyet unsurlarını en aza indirecek makine projeleri geliştirip üretmek. Özgün fikirlerini ve projelerini patent altına alıp üretmek.
 • Üniversitede öğretim gören öğrencilerin atölyemizde çalışarak intörnlük aşamasına yardımcı olmak.

 

Vizyonumuz ve Misyonumuz: 

Günümüzde artık sadece üretmek yeterli olmuyor. Katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi, üretime giren girdilerin en az fire ile çıkması ve bunun sonucunda “artı değerin” en yüksek düzeyde gerçekleşmesi isteniyor. Bunun yolu da ancak bilinçli üretim ve rekabet edebilir bir yapıya bürünmekten geçiyor. Bu noktada ise özellikle uluslar arası rekabette tanınabilmek ve sağlam durabilmek için “markalaşma ve patentli ürün” gereksinimi ön plana çıkıyor. Biz YILMAX İNOVASYON olarak bunun bilincindeyiz ve TEKNOPARK ve bağlı iştirakleri ile uyum içinde çalışarak “markalaşma” aşamasını titizlikle yürütüyoruz.

Daha önce de değindiğimiz gibi hiçbir sektör ayrımı yapmadan çalışan firmamız deneyimli yönetim kadrosu ve kalifiye personeli ile “her sektörün seçkin müşterilerinden gelen, özel ihtiyaçlarına yönelik makine taleplerini, proje odaklı değerlendirerek” karşılamaya devam edecektir.

Temelleri 1998 yılında atılan YILMAX INOVASYON MAKİNA, Gaziantep endüstri ağı içerisindeki 20 yıllık varlığını sürekli gelişim göstererek geleceğe güvenle taşımaktadır.

 • 0532 794 23 80

 • 0342 225 16 02

 • yilmax@yilmaxinovasyonmakina.com

 • Camtepe Mah. Mahmut Teyfik Atay Bulvarı Teknopark Sitesi No: 4 D Blok Z-03 Montaj Alanı Şahinbey / GAZİANTEP

 • Hafta İçi: 09:00 - 19:30 Arası.
  Cumartesi: 09:00 - 18:00 Arası.
  Pazar: Kapalı